Bitzer Kompresör

Bitzer Kompresör

Bitzer, kökü Almanya’ya dayanan kompresör dünyasının önde gelen şirketlerinden biridir. Yarı hermetik pistonlu,scroll kompresör,açık tip pistonlu kompresör ve vidalı kompresör olmak üzere her soğutma grubuna uygun kompresörleri mevcuttur. Kompresör çeşitlerinden kısaca bahsedecek olursak;

Vidalı Kompresör

Bitzer vidalı kompresör uygun boyutları,minmum titreşim ve ses değerlerine sahip olmasına rağmen yüksek motor verimi sayesinden yaygın kullanılan çeşitlerden biridir. Bu tip kompresör büyük ticari ve endüstri alanlarında kendine yer bulmaktadır.

Açık Tip Pistonlu Kompresör

Bitzer bu tip kompresörlerinde iki kullanım alanı sunuyor. Bunlardan birincisi amonyaklı sistem için diğeri ise soğutucu gaz kullanılan sistemler içindir. Açık tip pistonlu kompresörde motor kayış aracılığıyla motora bağlanmıştır. Kolay bakım yapılması ve kullanışlı olması bu tip kompresörün en büyük avantajlarından biridir.

Scroll Kompresör

Scroll kompresörlerin çalışma mantığı diğer tip kompresörlerden çok ayrıdır. Bu kompresör iki spiralin iç içe geçmesiyle oluşur ve buna arşimet spirali de denir. Çalışma mantığını göre iç içe geçmiş iki spiralin sıkıştırma yöntemiyle çalışmasıdır. Çalışırken üstteki spiral sabit kalır,alttaki spiral ise eksantrik kısma monte edildiğinden yörüngesel hareket yapar. Scroll kompresör kullanılan sistemlerde elektrik panosuna mutlaka koruma ekipmanları eklenmelidir. Çünkü oluşacak bi aksilik kompresöre zarar verebilir ve bu tip kompresörlerin onarımı mümkün değildir. Böylece sistem sahibine yüksek maaliyetler çıkarabilir. Bitzer scroll kompresörler pahalı olmasına rağmen düşük enerjilerle çalışarak yüksek verim sağlar. Kapladığı alan diğerlerine göre daha azdır ve daha sessiz çalışır. Aşırı likit olaylarına karşı daha daynıklılardır. Scroll kompresörün çalışma mantığı ise uygulanan kuvvet ile sıkıştırma haznesinin hacmi azaltılarak soğutucu gaz basıncı yükseltilir. Boşaltma ağzında gaz toplanır ve sürekli gaz emiş,sıkıştırma sonunda gaz boşaltılarak çalışma turu tamamlanır.

 Sizde kompresör satın almalarınızda, kompresör bakımı ve onarımlarında tarafımızdan teklif alabilirsiniz.

Sancooler Makine

0212 909 5917

www.sancooler.com

info@sancooler.com

Yorum yok

Yorum gönder